Archive for grudzień, 2008

 

Sylwester w nowym miejscu

W tym roku organizatorem sylwestra dla mieszkańców jest Włocławski Ośrodek Edukacji i Promocji Kultury. Co istotne, sylwestrowa zabawa odbędzie się w nowym miejscu – na parkingu przed Halą Mistrzów, i o nowej porze. Od godziny 22.00 z głośników będzie emitowana muzyka mechaniczna. O godz. 23.00 we Włocławku wystąpi Kwartet „Rampa”. Po koncercie prezydent Włocławka Andrzej Pałucki złoży włocławianom noworoczne życzenia, a chwilę później będzie można obejrzeć pokaz fajerwerków.

Posted by admin under Włocławek  •  No Comments

Wigilia dla mieszkańców

Dziś o godzinie 11.00 w Restauracji „Ratuszowa” przy ul. Bojańczyka odbędzie się Wigilia dla mieszkańców naszego miasta, na którą zaprasza Prezydent Włocławka Andrzej Pałucki. Uroczystość uświetni występ uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena, którzy zaśpiewają najpiękniejsze kolędy. Menu będzie się składało z tradycyjnych potraw wigilijnych.

Posted by admin under Włocławek  •  No Comments

Panoramy Włocławka

Na witrynie www.wloclawek.pl/mapa znajduje się internetowa mapa Włocławka. Narzędzie to nie tylko ułatwia znalezienie ulicy bądź danego obiektu, ale pozwala na obejrzenie panoramicznych zdjęć miasta. Zaznaczając opcje „panoramy” wyświetlają się na mapie punkty, które zostały sfotografowane.
Dzięki technologii Java pojedyncze zdjęcia zostały ze sobą połączone i dzięki temu można oglądać obszar kilkakrotnie większy, niż obejmuje jeden kadr aparatu. Internauci mogą „wirtualnie spacerować” po placu Wolności i Bulwarach. Dzięki mapie można zwiedzić Bazylikę Katedralną Wniebowzięcia NMP we Włocławku, a także Halę Mistrzów i stadion OSiR. Internauta jednym kliknięciem może podziwiać ujęcia robione z dachu Urzędu Miasta, a także w pobliżu tamy. Włocławianie mogą zaproponować lokalizację obiektów, których jeszcze nie ma na mapie. Na stronie www.wloclawek.pl/mapa/ZaproponujObiekt należy podać dane adresowe, nazwę skróconą i pełną, adres, telefon, e-mail, stronę WWW, opis obiektu a także podać dokładne położenie obiektu na mapie. Po zaakceptowaniu obiektu przez administratora będzie widoczny na mapie.

Posted by admin under Włocławek  •  No Comments

Od dziś nowy rozkład jazdy linii nr 11

Od dziś funkcjonuje nowy rozkład jazdy linii nr 11, uwzględniający postulowane przez pasażerów zmiany. Rozkład jest dostępny na przystankach oraz na stronie internetowej www.mpk.com.pl

Posted by admin under Włocławek  •  No Comments

Dyżur radnych

Dziś dyżur pełnić będą radni z okręgu nr 5 (Zazamcze). Dyżury odbywają się w godzinach od 14.00 do 16.00, w pokoju 22a Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13. Telefon kontaktowy: 054 414 42 37.

Posted by admin under Włocławek  •  No Comments