Archive for marzec, 2009

 

Sukces bokserów Startu

boks2Podczas niedawno zakończonych bokserskich Mistrzostw Polski Młodzieżowców w Zawierciu, czyli zawodów grupy wiekowej 17-18 lat, wysokie lokaty zajęli pięściarze Startu Włocławek. W kategorii wagowej do 48 kg trzecie miejsce zajął Dawid Staniszewski, natomiast w kategorii do 60 kg trzecią lokatę uzyskał Dariusz Rzepiński. Trenerami włocławskiej ekipy byli Henryk Kwiatkowski i Wiesław Zawadzki. W turnieju udział wzięło 153 zawodników z 74 klubów. Walki toczyły się na ogół pod dyktando faworytów mistrzowskich zmagań w poszczególnych kategoriach wagowych.

Posted by admin under Włocławek  •  No Comments

Włocławek się promuje

wloclawek_02_200726 kwietnia w Toruniu odbędzie się Prezentacja Produktów Turystycznych Pomorza i Kujaw, stanowiąca zarazem inaugurację sezonu turystycznego w województwie kujawsko – pomorskim.

Z tej okazji przygotowanych zostanie wiele ciekawych wydarzeń symbolizujących rozpoczęcie sezonu turystycznego w regionie, m.in. rozpoczną się rajdy rowerowe, piesze i kajakowe. Impreza ta ma na celu zaprezentowanie potencjału turystycznego Kujaw i Pomorza, ze szczególnym uwzględnieniem atrakcyjnych produktów turystycznych, możliwości wypoczynku i rekreacji oraz unikatowego bogactwa lokalnej kultury, tradycji i kuchni. W prezentacji będzie uczestniczyć także nasze miasto. Włocławska Informacja Turystyczna OSiR zaprasza osoby i podmioty, zainteresowane promocją na własnym lub wspólnym stoisku. Zgłoszenia można dokonać w formie telefonicznej lub mailowej. Biuro WIT mieści się przy ul. Warszawskiej 11/13, tel. 054 411 27 57, e-mail: it@um.wlocl.pl.

Posted by admin under Włocławek  •  No Comments

Obwieszczenie Wojewody

wloclawek3Wojewoda Kujawsko-Pomorski, na wniosek Dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg we Włocławku, działającego z upoważnienia Prezydenta Włocławka, wszczął postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla zadania: „Przebudowa drogi krajowej nr 1 w granicach administracyjnych miasta Włocławek - Droga krajowa nr 1 w granicach administracyjnych miasta Włocławka”, obejmującej wykonanie odwodnienia z wlotem do rzeki Zgłowiączki, w tym budowę kolektora deszczowego, poszerzenie północnej skarpy drogowej i urządzenia zieleni.

Z aktami sprawy strony mogą zapoznać się w Wydziale Infrastruktury Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy przy ul. Konarskiego 1-3, budynek B, III piętro, pokój 31, tel. 052 349-74-94, w dniach pracy Urzędu, w godzinach od 8:00 do 15:00.

Posted by admin under Włocławek  •  No Comments

Dzień przedsiębiorczości w Urzędzie

wloclawek2Urząd Miasta podjął się uczestnictwa w „VI Ogólnopolskim Dniu Przedsiębiorczości”. Akcja, która rozpocznie się 2 kwietnia br. ma na celu zapoznanie młodych ludzi ze specyfiką pracy zawodowej z różnych dziedzin i o różnym profilu.

Uczniowie z Zespołu Szkół Elektrycznych i Zespołu Szkół Samochodowych odwiedzą Urząd Miasta, gdzie będą mogli zapoznać się z działalnością poszczególnych wydziałów i ze specyfiką pracy w urzędzie. Urzędnicy przedstawią młodzieży swój zakres obowiązków, a także opowiedzą o realizowanych przez nich zadaniach. Uczniowie będą mieli okazję współpracować z urzędnikiem i pomagać mu w jego codziennej pracy. Więcej informacji na ten temat akcji znajduje się na stronie internetowej www.junior.org.pl.

Posted by admin under Włocławek  •  No Comments

Warsztaty dla uczniów

wloclawek1Wydział Promocji Zdrowia i Polityki Społecznej UM informuje, że od kwietnia br. do końca roku szkolnego, na zlecenie Urzędu Miasta zostanie przeprowadzony cykl warsztatów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Będą to zajęcia dotyczące profilaktyki uzależnień wśród młodzieży, a poprowadzą je specjaliści z Centrum Psychoedukacji i Terapii Psychodynamicznej „INTRA” we Włocławku. W warsztatach weźmie udział ok. 1000 uczniów włocławskich szkół. Celem warsztatów będzie dostarczenie podstawowych wiadomości dotyczących zagrożeń wynikających z używania substancji psychoaktywnych, ujawnienie nieprawdziwych przekonań na temat alkoholu i innych substancji uzależniających oraz uświadomienie młodzieży, że użycie środków psychoaktywnych niesie niebezpieczeństwo uzależnienia.

Posted by admin under Włocławek  •  No Comments