Archive for kwiecień, 2009

 

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

may3rdbook-300x2421W niedzielę, 3 maja o godz. 10.30 na placu przed bazyliką katedralną odbędą się uroczyste, włocławskie obchody 218. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wezmą w nich udział poczty sztandarowe szkół, organizacji kombatanckich, kompanie honorowe policji, straży pożarnej oraz straży miejskiej. Okolicznościowe wystąpienie wygłosi Prezydent Włocławka Andrzej Pałucki. O godz. 11.00 w katedrze zostanie odprawiona msza święta za Ojczyznę.

Posted by admin under Włocławek  •  No Comments

Urząd Miasta nagrodzony

wloclawek311211Projekt pt. „Wdrożenie Elektronicznego Systemu Obiegu Dokumentów” ( ESOD ) w Urzędzie Miasta Włocławek znalazł się w gronie wyróżnionych nagrodą „Innowacyjni - europejska nagroda regionu”.

Projekt jest tym samym pierwszym nagrodzonym w zakresie projektów wspierających rozwój społeczeństwa informacyjnego. Kapituła nagrody składająca się z przedstawicieli organizacji samorządu gospodarczego, organizacji pozarządowych, a także przedstawicieli Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu uznała inwestycję za najlepszą w kategorii społeczeństwo informacyjne. Wyróżnienia „Innowacyjni - europejska nagroda regionu” będą przyznawane corocznie w celu promowania ważnych dla rozwoju regionu i jego mieszkańców inicjatyw i przedsięwzięć finansowanych ze środków unijnych. Uroczyste wręczenie statuetek upamiętniających ten fakt nastąpi dziś, tj. 30 kwietnia br. we Włocławku podczas Festiwalu Europejskiego; wojewódzkich obchodów piątej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Posted by admin under Włocławek  •  No Comments

Inauguracje sezonów: lotniczego i żeglarskiego

skrzydlsW piątek, 1 maja nastąpi uroczysta inauguracja sezonów: lotniczego i żeglarskiego.

O godz. 14.00 na lotnisku w Kruszynie rozpoczną się okolicznościowe uroczystości. Na godz. 15.00 zaplanowano uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej patrona Aeroklubu Włocławskiego, płk. pil. Stanisława Skarżyńskiego. Następnie odbędą się pokazy lotnicze i spotkanie z okazji jubileuszu 50 – lecia aeroklubu, połączone z wręczeniem odznaczeń państwowych i wyróżnień. O godz. 18.30 w bazylice katedralnej rozpocznie się msza święta w intencji Aeroklubu Włocławskiego oraz patrona Stanisława Skarżyńskiego. Natomiast od godz. 12.00 na terenie przystani żeglarskiej w Dobiegniewie będą trwały obchody inauguracji sezonu żeglarskiego.

Posted by admin under Włocławek  •  No Comments

Jutro otwarcie „Orlika”

orlik1Jutro ( czwartek, 30 kwietnia ) o godz. 14.30 odbędzie się uroczyste otwarcie boiska przy Szkole Podstawowej nr 7, wybudowanego w ramach programu „Orlik 2012”.

Posted by admin under Włocławek  •  No Comments

Włocławskie Targi Edukacyjne

wloclawek31121Dziś o godz. 12.00 rozpoczną się dwudniowe, IV Włocławskie Targi Edukacyjne. W siedzibie Centrum Doskonalenia i Edukacji przy ul. Nowomiejskiej odbędą się edukacyjne warsztaty przedszkolne, gimnazjalne, a także przeznaczone dla nauczycieli klas I – III szkół podstawowych. Zaplanowano dyżury doradców metodycznych Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i prezentacje podręczników. Honorowy patronat nad imprezą sprawuje Prezydent Włocławka Andrzej Pałucki.

Posted by admin under Włocławek  •  No Comments