Archive for czerwiec, 2009

 

Włocławianie wezmą udział w EuroQuizie

komija4W najbliższą sobotę, 20 czerwca we Włocławku odbędzie się “EuroQuiz 2009″ - akcja informacyjno - edukacyjna Komisji Europejskiej w Polsce.

Początek konkursów i atrakcji w rozstawionym na Starym Rynku „mini-miasteczku europejskim” o godzinie 11.00. Konkurs główny „EuroQuiz 2009” rozpocznie się o godzinie 15.00 i potrwa do 17.00. Celem akcji “EuroQuiz 2009″ jest propagowanie wiedzy na temat Unii Europejskiej głównie poprzez zabawę. Uczestnicy konkursu losują pytania, które czasem mogą ich rozbawić, ale przy okazji będą okazją, żeby dowiedzieć się więcej o UE i wygrać atrakcyjną nagrodę. W tym roku Komisja Europejska w Polsce informuje o 5. rocznicy historycznego poszerzenia Unii Europejskiej oraz o sprawach, którymi zajmuje się UE, m.in. o kwestiach związanych z klimatem, energią i ochroną środowiska. To także okazja, żeby przypomnieć o tym, że rok 2009 został w UE ustanowiony “Rokiem Kreatywności i Innowacji”. Na trasie akcji Komisji Europejskiej w Polsce znalazły się m.in. Częstochowa (23.05), Aleksandrów Łódzki (24.05), Piła (30.05), Leszno (31.05), Siedlce (13.06), Łomża (14.06), Włocławek (20.06) oraz Trzebinia (28.06). Więcej informacji na: www.ec.europa.eu/polska

Posted by admin under Włocławek  •  No Comments

Zamknięte skrzyżowanie

head1_r1_c1Miejski Zarząd Dróg informuje, że w związku z budową ulicy Planty II od dziś, tj. 15 czerwca br. od godz. 8.00 zamknięte będzie skrzyżowanie ulic Wiejska – Planty II.

W związku z tym nieprzejezdna będzie ul. Wiejska na odcinku od ul. Planty I do ul. Dziewińskiej. Objazd zamkniętego odcinka wyznaczono ulicami: w kierunku osiedla Południe – Planty I, Kaliską, Dziewińską. W kierunku Centrum – ulicami: Dziewińską, Kaliską, Planty I. Roboty drogowe spowodują także objazdy dla autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Autokary kursujące ul. Wiejską będą jeździły ulicami Prusa, Kaliską, Planty I i powrót na ul. Wiejską. Z ul Wiejskiej autobus będzie przejeżdżał trasą: Wiejska, Planty II, Kaliska, Dziewińska i Wiejska. MZD przewiduje, iż droga będzie zamknięta przez dwa tygodnie.

Posted by admin under Włocławek  •  No Comments

Zagrają o „Małe Mistrzostwo Świata”

topTradycyjnie w czasie wakacji odbędzie się Wakacyjny Turniej Drużyn Niezrzeszonych “Małe Mistrzostwa Świata” – poinformował dyrektor Gimnazjum nr 2, Marek Wódecki. Początek imprezy zaplanowano na 22 czerwca.

W zawodach mogą uczestniczyć zespoły w dwóch grupach wiekowych - 1984/85 i 1986 oraz młodsi. Zgłoszenia będą przyjmowane od dziś ( poniedziałek, 15 czerwca ) do soboty, 20 czerwca pod nr tel. 601 418 375. Organizatorami imprezy są: Uczniowski Klub Sportowy “Kazik”, działający przy Gimnazjum nr 2 oraz Urząd Miasta Włocławek. Mecze odbywać się będą na boiskach ze sztuczną nawierzchnią OSiR.

Posted by admin under Włocławek  •  No Comments

Małżeńskie jubileusze

jubi_mal18 i 19 czerwca br. o godz. 13.00 w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Kościuszki 12 odbędą się jubileusze pięćdziesięciolecia i sześćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego.

W najbliższy czwartek podczas uroczystości 50 wspólnie spędzonych lat będą świętować: Stefan i Mirosława Mielcarkowie, Aleksandra i Wacław Składanowscy, Teresa i Stanisław Mielcarkowie, Anna i Stanisław Chojniccy oraz Bożena i Leszek Marciniakowie. Dzień później jubileusz pięćdziesięciopięciolecia uczczą Anna i Kazimierz Szychowscy, jubileusz pięćdziesięciolecia – Barbara i Wojciech Błaszczykowie, Mirosława i Józef Bagińscy, jubileusz sześćdziesięciolecia - Anna i Władysław Kacperscy.

Posted by admin under Włocławek  •  No Comments

Jacek Łągwa w Radiu HIT

Naszą rozgłośnię odwiedzają znani i lubiani.
Dzisiaj odwiedził nas Jacek Łągwa.

771

Posted by admin under Włocławek  •  No Comments